Aaron Diehl Trio
01 vizuál
02 vizuál
zpět na program

Aaron Diehl Trio

S osobitostí sobě vlastní se pouští do objevování nových hudebních světů.

Datum konání

Pátek, 22.11. 2019 od 19.30

Místo konání

Divadlo ABC

Cena

700 - 900 Vstupenky vyprodány

Tradice s moderními pohledy

Pianista Aaron Diehl se navzdory mladému věku v uplynulých patnácti letech nesmazatelně vepsal do povědomí milovníků jazzu. Šíře jeho talentu mu umožňuje skvěle interpretovat jazz raný i „třetí proud“ poloviny 20. století. Lákají jej rovněž průniky s klasickou hudbou – za doprovodu filharmoniků z New Yorku či Los Angeles uvedl Klavírní koncert F dur George Gershwina. „Diehl prokázal, s jakou brilancí dokáže zahrát lisztovské běhy či oktávy,“ poznamenal kritik The New York Times. „Obzvláště působivé byly bluesové části. Diehl do skladby dokonce včlenil několik improvizačních pasáží. Domnívám se, že by jimi byl Gershwin skutečně ohromen,“ pokračuje.

Diehl také spolupracuje s živoucími legendami – na poli jazzu jmenujme Bennyho Golsona, z žijících klasiků pak Philipa Glasse.

Kritici z The New York Times vyzdvihují jeho „melodickou přesnost, harmonickou erudici i vytříbenou umírněnost.“ Diehlova vystoupení jsou promyšlena do nejmenších detailů. S osobitostí sobě vlastní se pouští do objevování nových hudebních světů, často je průkopníkem určujícím trendy. V jeho hudební řeči se přirozeně mísí tradice s moderními pohledy.