Miroslav Sekera
04 vizuál
06 vizuál
zpět na program

Miroslav Sekera

Můžete se těšit na mimořádně zajímavý program s nebývale širokým stylovým záběrem od děl Scarlattiho, přes virtuózní Smetanovy klavírní kusy, až po Debussyho impresionistické barvy.

Datum konání

Čtvrtek, 29.11. 2018 od 19.30

Cena

100 - 500 Vstupenky vyprodány
01 vizuál
00_prázdný

Program

  • Domenico Scarlatti: Šest sonát
  • Ludwig van Beethoven: Sonáta Es dur „Les Adieux“ op. 81a
  • Claude Debussy: Étude „pour les arpèges composés“
  • Claude Debussy: Svit luny a Ostrov radosti
  • Robert Schumann: Dětské scény op. 15
  • Bedřich Smetana: Koncertní etuda „Na břehu mořském“
  • Bedřich Smetana: Přívětivá krajina
  • Bedřich Smetana: Macbeth a čarodějnice

Interpreti

  • Miroslav Sekera - klavír

Medailonek Miroslava Sekery

Reprezentant české školy

Česká klavírní scéna bude reprezentována Miroslavem Sekerou. Od doby, kdy si v Formanově Amadeovi zahrál mladého Mozarta, uplynulo téměř pětatřicet let. Tehdy byl vybrán, neboť  znamenitě ovládal hru na klavír i housle. To mu vydrželo až do přijetí na Pražskou konzervatoř, kde se rozhodl výhradně pro klavírní dráhu. Mimořádné úspěchy dokládají správnost jeho rozhodnutí.
V roce 2002 se stal vítězem mezinárodní soutěže Johannesa Brahmse v rakouském Portschachu. Už předtím získal ocenění v mnoha významných soutěžích u nás i v zahraničí. Návštěvníci Pražského jara mohou mít ještě v živé paměti jeho vystoupení s houslistou Josefem Špačkem, kdy si v rámci přídavku vyměnili nástroje a Sekera bravurně zahrál na housle. S obrovským úspěchem se setkal jeho sólový recitál před vyprodaným Rudolfinem v roce 2016. Kritička časopisu Harmonie o něm napsala: „Miroslav Sekera mne tento večer okouzlil vším, čím si přeji být po takovém typu koncertu okouzlena – excelentní technickou přípravou, soustředným výkonem od začátku do konce, pokorným projevem bez zbytečných pódiových afektů, ale především – hloubkou prožitku a porozumění každého díla, kterým přišel své publikum oslovit. Tečkou večera byly tři přídavky a dvojí standing ovation. Po sobotním koncertu pro mne jméno Miroslava Sekery nadobro zakotvilo v kategorii české hudební elity.“ Pro svůj debut na Firkušného festivalu sestavil mimořádně zajímavý program, ve kterém se publiku představí s nebývale širokým stylovým záběrem od děl Scarlattiho, přes virtuózní Smetanovy klavírní kusy, až po Debussyho impresionistické barvy.