Zpět na program

Angela Hewitt

Program

  • François Couperin: Osmnáctá suita (z Třetí knihy Skladeb pro cembalo)
  • Wolfgang Amadeus Mozart: Sonáta pro klavír B dur KV 281
  • Johann Sebastian Bach: Preludium a fuga a moll BWV 894
  • Johann Sebastian Bach: Anglická suita č. 4 F dur BWV 809
  • Johann Sebastian Bach: Passacaglia c moll BWV 582 (arr. Eugen d'Albert)

Interpreti

  • Angela Hewitt - klavír

Cena

500 - 900
6 11 2021
Sobota 19.30

Místo Marie João Pires vystoupí v Rudolfinu 6. listopadu Angela Hewitt.

Vstupenky zůstávají v platnosti.

Následovnice Glenna Goulda

Od dob kanadského pianisty Glenna Goulda se neobjevil klavírista, který by se zaměřil na interpretaci Bacha na moderní koncertní křídlo takovou měrou, jako jeho krajanka Angela Hewitt. Stala se skutečným a přirozeným ambasadorem hry Bacha na moderní klavír po celém světě, a to s mimořádným úspěchem. Za svou celoživotní oddanost Bachově hudbě obdržela v roce 2020 Bachovu medaili města Lipska, prestižní vyznamenání, které dostala jako první žena v sedmnáctileté historii tohoto ocenění.

Angela Hewitt
London 2016
„Pár Hewitt a Bach je nepochybně dar z nebes,“ uzavírá svou recenzi na provedení dvou Anglických suit v londýnské Wigmore Hall v říjnu 2019 Gavin Dixon pro theartsdesk.com.
Angela Hewitt přesvědčila, že hrát Bacha na moderní křídlo je stejně tak legitimní jako na dobové klávesové nástroje v historicky poučené interpretaci. A měla odvahu jít dál. Když Bach, tak proč ne Couperin na moderní klavír? – šokovala a opět vyhrála. Její první ze tří alb s Couperinovými tanečními suitami ze sbírky Pièces de clavecin (Hyperion, 2002) se stalo bestsellerem. „V popularizaci a znovuoživení Couperinovy okouzlující hudby dosáhla Angela Hewitt úspěchů, jakých žádný cembalista moderní doby není schopen.“ (Gramophone) Barokní hudba je trvalou součástí jejího širokého repertoáru, který zahrnuje kmenovou klavírní literaturu od 17. po 20. století. Právě dokončuje svůj další, již šestnáct let probíhající nahrávací projekt – soubornou nahrávku všech 32 Beethovenových sonát, poslední CD (op. 106 a op. 111) vyjde u Hyperionu v roce 2022. Její nejnovější album Love Songs, vzniklé v době lockdownu, s klavírními úpravami nejznámějších milostných písní napříč staletími se stalo ve Velké Británii hitem.